Коаліція МСБ: Що перешкоджає розвитку підприємництва у Кропивницькому? (ЗВІТ)

Погані дороги й транспортне сполучення, формальність Програм Розвитку МСБ, неефективні комунікації та незацікавленість самих підприємців у розвитку партнерських стосунків між колегами та владою – те, що лежить на поверхні і було оприлюднено 26 вересня в рамках аналітичного звіту Коаліції малого та середнього бізнесу (МСБ) у м. Кропивницькому. Серед присутніх на зустрічі також були члени міськради, підприємці міста за участі медійників і громадських активістів.

Інга Дуднік, очільниця ГО “Територія успіху”, що представляє аналітичний центр коаліції, публічно представила результати аналізу рівня підтримки МСБ. Із презентацією можна ознайомитися за посиланням.

За словами експертів, що проводили дослідження, влада, розробляючи бюджетні Програми підтримки, не орієнтується на цільову аудиторію, що унеможливлює розробку ефективної Програми Розвитку МСБ.  “В ході дослідження було з’ясовано, що вивченням потреб МСБ в місті фактично ніхто не займається. Планування діяльності відбувається на основі аналізу статистичної інформації. І діяльність орієнтована не на розвиток МСБ, а на сам процес діяльності, тобто проведення заходу заради самого заходу”, – йдеться в обґрунтуванні дослідження (із текстом у повному обсязі можна ознайомитися тут, із бізнес-аджендою – тут).


Саме тому експерти зробили дослідження максимально наближеним до цільової аудиторії, включивши:
– спостереження за роботою бізнес-центрів, центрів підтримки підприємництва;
– експеримент з отримання від банків інформації про можливість кредитування розвитку бізнесу;
– шість галузевих фокус-груп;
– опитування суб’єктів підприємницької діяльності (15 червня по 10 серпня 2016 року та охопило 320 підприємців без дотримання репрезентативної вибірки шляхом анкетування в мережі Інтернет та методом очного інтерв’ювання);
– експертне опитування.


“Канали комунікації між органами місцевого самоврядування та представниками МСБ теж обрані неефективні”, – так звучить іще одне ключове питання обговорення під час зустрічі. – “Про це свідчить той факт, що протягом 2013-2015 років підприємці не звертались ані за відшкодуванням відсотків комерційних кредитів, ані за фінансовою допомогою для розвитку бізнесу”, – читаємо в анотації дослідженняНа це присутня на зустрічі очільниця управління економіки Кіровоградської міськради Олена Осауленко заявила, що результати засідань Координаційної ради та роботи міськради стосовно розвитку бізнесу в місті Кропивницькому регулярно публікуються у “Вечірній газеті”. В цьому її підтримала Олена Надутенко, голова обласної спілки підприємців МСБ при ОДА, згадавши регулярні повідомлення від Спілки на різних обласних медійних каналах (КОДТРК та обласному радіо). Проте питання, який відсоток цільової аудиторії все ж цікавиться цими програмами і публікаціями, залишилося риторичним.

Представлені рекомендації та пропозиції передадуть на опрацювання в міськраду до прийняття бюджету на 2017 р. Депутат КМР VII скликаня Сергій Бойко запевнив представників Коаліції у своїй підтримці та сприянні розвитку партнерських стосунків міськради і Коаліції МСБ. "Червоні лінії, зонування і Генеральний план [міста] – це завдання депутатів", – переконаний депутат. Бюджет буде зверстано вже у листопаді, також нагадав він, тож результативність такої співпраці буде видно вже незабаром. 


Аналітичний звіт підготовлено та представлено за підтримки Міжнародного приватного підприємництва в Україні (CIPE) та за ініціативи й активної позиції КОАЛІЦІЇ МСБ Кіровоградської області.

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.