Центри з надання безоплатної правової допомоги в Кіровоградській області

Протягом жовтня 2017 року юрист ГО «Територія успіху», координатор громадської приймальні з надання безоплатної правової допомоги, яка входить до мережі приймалень Української Гельсінської Спілки з прав людини (далі - УГСПЛ) Євген Гурницький, провів регіональний моніторинг діяльності місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги в Кіровоградській області.

Міністерство юстиції утворило 100 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БПД), які забезпечують організацію надання правової допомоги у цивільних та адміністративних справах з 1 липня 2015 р. 

(у відповідності до затвердженого наказом Міністерства юстиції № 287/7 від 31.12.2014 Плану заходів щодо розвитку системи надання безоплатної правової допомоги, наказом від 10.03.2015 № 331/5)

В першу чергу моніторинг має на меті допомогти системі БПД стати більш ефективною у виконанні своїх завдань. Від моменту утворення місцевих центрів БПД вже пройшло достатньо часу, і наразі важливо провести незалежну оцінку ефективності їх роботи, щоб визначити. на якому етапі розвитку перебувають ці центри і наскільки ефективною є їх діяльність.

Станом на сьогодні у населення є великий запит на отримання безоплатної правової допомоги у цивільних та адміністративних справах, а тому ефективна робота місцевих центрів БПД має неабияке значення.

Потрібно підкреслити, що роль БПД є одним із основних чинників та вагомих індикаторів доступу до правосуддя і дотримання прав людини.

Нагадаємо, що в Кіровоградській області створено три місцевих центри БПД:

  • Кропивницький МЦ
  • Олександрійський МЦ
  • Голованіський МЦ


Моніторинг проводився у співпраці з УГСПЛ в рамках субгрантів, наданих проектом «Програма реформування сектору юстиції «Нове правосуддя», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.