Ефективність=результат: тренінг з моніторингу й оцінки соціальних проектів

20 квітня традиційно зібрала представників організацій-грантерів на тренінг. Один із аншлагів цього проектного року – "Моніторинг і оцінка (МіО) в соціальних проектах". 

Провідниками у нетрі систематизації і грамотного подання результатів проектної діяльності стали експерти ГО "Експертна група «СОВА" – Лариса Пильгун і Михайло Савва (контакти – у довідці про трененрів ↓). Вони одразу порадили використовувати тренерів як ресурс, поки є така можливість, і учасники охоче нею користалися.

Донори оцінюють результат

  • Донори оцінюють не діяльність, а результат. Необхідно довести грантодавцю ефективність своїх проектів.
  • Чим яскравіше ми підсумуємо свою діяльність, тим переконливішими результати стануть для донора і принесуть нам ґрант.
  • Зараз існує світова тенденція у поширенні системи МіО не тільки у сфері бізнесу, а й у діяльності НУО, освітньої галузі та ін.

Проект

Проект – один із засобів управління діяльністю, має обмеження у ресурсах (кошти, техніка, люди тощо), в часі, цілісний (не працю беез якогось кошторису), послідовний (алгоритм, що дозволяє знизити кваліфікацію виконавця). обґрунтований (доцільний)

Програма – той самий проект, тільки довший (наприклад, в органах влади)

Заявка – набір документів, запит на проведення діяльності.

Елементи проекту:

 1) обґрунтування необхідності (актуальність описання проблеми яку треба вирішити). Не бійтеся говорити про "суцільний негатив", якщо на ділі так і є. На цьому етапі поки не говориться про шляхи вирішення, а характеризується поточний стан. Врахуйте деякі особливості:
- проблеми перетинаються із результатами і навпаки (будь-яка соціальна проблема обмежує чиїсь можливості: вкажіть, які саме, – порушує матеріальні проблеми, викликає психологічний дискомфорт);
- зазначте, що буде, якщо проблема розвиватиметься: доведіть, екстраполюючи на графіку;
2) формулювання мети (результату) – за досвідом експертів, це найважча частина для активістів, які пишуть проекти, адже 80% з них сприймає мету як процес. Мета має відображати позитивні зміни у вирішенні проблеми в результаті втілення проекту (одним конкретним реченням!) – ЩО? зміниться в результаті реалізації проекту. Мета має стосунок до вирішення потреб кінцевого споживача;
3) завдання – ЩО? зміниться для цільової аудиторії в результаті реалізації задачі;
4) методи – ЯК? ми цього досягнемо;
5) очікувані результати – заплановані результати кількісних і якісних змін, досягнутих для цільової аудиторії.

Як перевести якісні результати у  вимірюваний формат? 

  • Використовуйте шкалу і зворотній зв'язок (наприклад, шкалу позитивних змін, де респондент має оцінити рівень позитивних змін за час реалізації проекту від 1 до 5 (чи 10)).
  • Настрої людей – це теж ресурс, який ми можемо використовувати для оцінки результатів проекту.
  • Варто показати індикатори ваших вимірювань (це буде доказова база діяльності заради змін).
  • Результат проекту: безпосередній результат (наприклад, кількість і активність людей на тренінгу); соціальний результат (відразу після отримання соціальної послуги); соціальний сплив (зміни, які можна порахувати із часом)
  • Оберіть і використовуйте улюблені індикатори МіО.

Дякуємо за відгук учасникам!

  

Довідка про тренерів:
Пильгун Лариса Вікторівна - магістр державного управління, заступник голови правління Української асоціації оцінювання, заступник голови правління ГО «Експертна група «СОВА»

Савва Михайло Валентинович - доктор політичних наук, професор, голова правління ГО «Експертна група «СОВА», член правління Української асоціації оцінювання. 

Є співавторами посібника "Моніторинг оцінювання соціального впливу проекту", з яким у вільному доступі можна ознайомитися за посиланням 
_________________

Захід відбувся в рамках реалізації проекту "Українська регіональна платформа громадських ініціатив", що адмініструється ГО "Центр "Жіночі перспективи", за фінансової підтримки Європейської Комісії.

1 comment (Add your own)

1. wrote:
Hi there, yeah this post is truly pleasant and I
have learned lot of things from it regarding blogging.
thanks.

05/05/2019 @ 2:52 PM

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.