Про громадський бюджет як інструмент включеності (тренінг)

Для школярів навчальний рік тільки починається, а для мешканців Новоукраїнської ОТГ продовжується. 6 вересня серйозно налаштовані на продуктивну зустріч мешканці громади взяли участь у воркшопі "Громадський бюджет". Куратором і тренером став запрошений експерт Сергій Лобойко (див. довідку).

Бюджет участі під час воркшопу розглядався суто з практичної точки зору. Адже, як зазначив тренер, всі міряються розміром бюджету і тим, скільки людей проголосувало, та це ні про що не говорить: поки вони не об'єднаються навколо ідеї, вона не дастиь жодних результатів. 

Маєте вартісну ідею – не бійтеся, зверніться до людей за підтримкою: просто навчіться писати у фейсбуці.

"Яку проблему хочете вирішити за допомогою громадського бюджету?" – питання, на яке відповідали всі учасники заходу. А їх у громади виявилося кілька пріоритетних, де застосування бюджету участі було б доцільним: безпека, розбудова доріг, якість питної води, капітальна реконструкція очисних споруд, капітальний ремонт дитсадків, відсутність зон відпочинку. 

Загальна статистика по Україні, як зазначив Сергій Лобойко: місцевій владі довіряють більше, ніж центральній. Свої спостереження щодо цього висловили і учасники воркшопу: люди бояться, не довіряють, вагаються зробити перший крок. Найкращі передавачі ідей у маси – агенти змін. І для Новоукраїнської ОТГ це –  освітяни. 

Далі тривала робота у групах: генерували ідеї щодо проектування типового Положення громадського бюджету, тестування інструментів е-демократії, напрацювання плану інформаційно-комунікаційної кампанії. 

Із чотирьох стін ці ідеї та напрацювання вийдуть на громадський рівень і спонукатимуть депутатів радитися із громадою, підняти рівень довіри громадян до депутатів, мотивувати активних членів громади, активізувати молодь та їх батьків, а також усунути ризики в голосуванні (як байдужість) і головне – робити реальні справи, які дадуть відчутні результати.Довідка про тренера Сергій Лобойко – керівник Центру Розвитку Інновацій НаУКМА, який розвиває концепцію «підприємницького університету». Організатор в Могилянці/НаУКМА «Export&MSB Studies». Розробник Національної платформи МСБ. Організатор Головний експерт групи «Е-Демократія» Реанімаційного Пакету Реформ. Ініціатор та співавтор Закону «Про електронні петиції», який з 28.08.2015 впроваджено Президентом України. Фахівець у галузі менеджменту інновацій та вироблення стратегій для бізнесу, центральних та місцевих органів влади (МОВ). В минулому – один з піонерів українського технологічного венчурного бізнесу. Організатор успішних проектів з комерціалізації інновацій у галузях ІТ, мікро-, нано-, біо-технологій, утилізації відходів в енергію, зеленої енергетики і т. ін. Його ВК «Техінвест» у 2009 була визнана Red Herring (Кремнієва Долина) серед топ-200 венчурних фірм у світі. До цього працював консультантом для бізнесу, Уряду, Парламенту, НАНУ, РНБОУ, Світового Банку, KPMG, Фонду «Відродження», CSFB, МОВ. Закінчив з відзнакою економічний факультет Львівського державного університету та навчався в Ренсельєрському політехнічному інституті (США).

___________
Воркшоп проходив у рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).


No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.