Активні ОТГ вчаться фандрейзингу

Фандрейзинг – процес залучення ресурсів для проведення діяльності, а також – одна із найзатребуваніших тем тренінгів наших учасників за час реалізації програми DOBRE. Саме тому, приймаючи суспільний виклик ("Більше тренінгів із фандрейзингу!!!"), ми запросили одного із найкрутіших спеціалістів у цій сфері, експерта з корпоративної соціальної відповідальності, благодійництва та розвитку громадянської активності – Руслана Краплича.

14 серпня до тренінгу була залучена ОТГ міста Бобринця, а 15-го – інструменти фандрейзингу опановували активні мешканці Малої Виски. 

Трохи нижче публікуємо відгуки деяких учасників тренінгів і фото із заходів від асистента координатора програми DOBRE Наталії Жучені. І, авжеж, не можемо оминути кілька корисних порад від тренера, для тих, хто працює із залученям ресурсів.

План залучення фінансування (за матеріалами тренінгів Руслана Краплича)

  1. Визначте проблему, яку буде вирішено завдяки реалізації вашого проекту, визначте його мету і затвердіть план заходів і терміни з його реалізації.
  2. Зберіть повну інформацію про спонсорів і продумайте аргументи на вашу користь.
  3. Врахуйте можливі мотиви ваших потенційних спонсорів (майте на увазі, що спонсори також бажають одержати вигоди від вашої співпраці: популярність, поліпшення іміджу фірми, рекламу, повідомлення про них у ЗМІ, нові контакти, демонстрацію соціальної відповідальності своєї фірми і т. п.).
  4. Проаналізуйте, до кого краще звернутися в першу чергу, на які суми претендуватимете.
  5. Підготуйте матеріали для надання спонсорам (листи, візитівки, інформацію про вашу організацію, проект та ін.).
  6. Уточніть методи збору ресурсів.
  7. Залучіть до роботи відповідального із залучення фінансування і добровольців (фадрейзерів). Переконайтеся, що вони мають досить інформації матеріалів. Пам'ятайте, 80% успіху фандрейзингової кампанії залежить від переконанняфандрейзерів у необхідності вирішення існуючої проблеми силами вашої організації.
  8. Встановіть порядок контролю за надходженням грошей. Якщо вам пообіцяли перерахувати внесок (пожертвування), обов'язково уточніть, коли це станеться, адже гроші можуть прийти занадто пізно, якщо ви про це не потурбуєтеся.
  9. Дійте!

_______________________

Тренінг проведено в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.