DocudaysUA мандруватиме у Кропивницькому

Сьогодні, 9 листопада в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського пройшла церемонія відкриття мандрівного етапу 13-го міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Цьогоріч регіональні партнери, правозахисна ГО «Територія успіху» та ГО «Флора», приурочили захід до 40-річчя від дня заснування Української Гельсінської групи. 

До вашої уваги спеціальний фоторепортаж прямісінько із церемонії відкриття.

Відкриваємо церемонію відео-привітанням із 40-річчям від заснування Української Гельсінської Групи (УГГ) від очевидиці тих подій, правозахисниці, очільниці Московської Гельсінської Групи Людмили Алєксєєвої.


Світлана Ушакова, партнер організаторів регіональних показів Docudays UA у Кропивницькому, вітає всіх присутніх із початком фестивалю і долученням до важливої місії – інформаційно-просвітницької роботи про права людини.


Інга Дуднік, очільниця ГО "Територія успіху": "41 учасник Української Гельсінської групи загалом розділили 550 років таборів, ув'язнень, утримань у психіатричних закладах". Учасники вшанували пам'ять загиблих за права українців хвилиною мовчання.


Щороку відкриття показів фестивалю документального кіно про права людини у місті підтримують місцеві ЗМІ.


Зацікавлена аудиторія і вдячна публіка, яка не лишається осторонь актуальних питань правозахисту в Україні та їх творчого вирішення.


Андрій Кривуляк, історик, представник Кіровоградського обласного держархіву провів короткий екскурс в історію правозихасного руху: "Документи про існування УГГ в історичних знайти важко. Вони існують трохи в інших архівах, із зазначенням вироків і термінів ув'язнення". Кіровоградщина долучилася до правозахисного руху у 80-х рр., про що свідчать фото і публікації в архівній періодиці.


Просто дивом було виявити очевидицю подій становлення та підтримки правозахисного руху на Кіровоградщині у залі серед глядачів. Таїсія Ємельянівна Бубнова, гостя фестивалю, корінна жителька міста охоче поділилася спогадами.Людмила Шестакова, очільниця ГО "Флора" про тему цьогорічного Docudays – "Крізь ілюзії". Символічні пляшки з водою – розвінчування міфів і "заряджання на захист своїх прав".


Олена Мірхайдарова, представниця ГО "Взаємодія" і клубу Docudays у Компаніївці про еволюцію цікавості з боку місцевого глядача і можливостей презентації правового кіно у малих осередках.

Наталя Жученя, регіональна координаторка показів фільмів у навчальних закладах Кропивницького: "Раніше документальними фільмами, озвучуваними могутнім голосом Левітана чи ще когось, втовкмачували нам, як треба жити. Сьогодні вітчизняні режисери знімають на злободенні теми, які близькі кожному. Одним із таких фільмів, про самоорганізацію у херсонському селі – "Українські шерифи".


За переглядом фільму-відкриття "Українські шерифи", номінанта на премію "Оскар" у 2017. Вболіватимемо!

А після відкриття із документальним кіно про права людини познайомляться у місцях несвободи. Слідкуйте за новинами.

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.