Кропивницький: бізнес та владу навчали «рахувати ціну» регулювання

7 та 8 грудня Центр міжнародного приватного підприємництва (CIPE) спільно з громадською організацією “Територія успіху” провели тренінги “Методологія і практика проведення М-тесту та громадської антикорупційної експертизи регуляторних актів місцевого рівня” у м. Кропивницький для представників бізнес-спільноти, органів органів державної влади та місцевого самоврядування. До участі у заході також долучилися Наталія Оніщенко, завідувач сектору Державної регуляторної служби України в Кіровоградській області, та Юрій Юрченко, експерт Центру комерційного права.

У результаті навчання представники державних адміністрацій, міських і селищних рад області, відповідальні за розробку регуляторних актів, дізналися як під час проектування регулювання рахувати їх вплив на сегмент малого і середнього бізнесу, а представники бізнес-спільноти отримали додаткові важелі впливу для покращення регуляторного середовища у своїх громадах. Після закінчення тренінгів очікується проведення адвокаційних кампаній асоціацій підприємців, що включатимуть аналіз чинного місцевого регулювання та промоцію пропозицій від бізнес-громадськості до органів місцевого самоврядування.

                

Інструмент М-тесту дасть можливість представникам органів влади ще на етапі розробки регуляцій визначити, якою буде вартість їх виконання для бізнесу як у прямих фінансових втратах, так і з огляду на навантаження адміністративними процедурами. У свою чергу підприємці за допомогою М-тесту та антикорупційної експертизи зможуть більш ефективно впливати на процес ухвалення рішень, а також матимуть змогу фахово аргументувати необхідність перегляду чи скасування чинних актів, які містять корупційні ризики, або вартість виконання яких є неадекватною ”, – прокоментувала керівник проектів та програм CIPE-Україна Наталія Жугай.

Довідка. 16 грудня 2015 року набула чинності Постанова КМУ №1151 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року №308», розробником якої є Державна регуляторна служба України. Постанова вводить обов'язкове обчислення витрат малого бізнесу на виконання державного регулювання, так званий М-тест (Тест малого підприємництва). Згідно з цим документом, проект регуляторного акта має супроводжуватись розрахунками вартості регуляторного впливу. М-Тест запроваджено в Україні на виконання вимог Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.