ВИКЛЮЧНЕ ПРАВО АДВОКАТІВ НА ПРЕДСТАВНИЦТВО В СУДІ VS КОНСТИТУЦІЙНІ ПРАВА УКРАЇНЦІВ: КОМЕНТАР ЮРИСТА

Зміни до Конституції України в частині правосуддя включають також запровадження монополії адвокатів на представництво в суді. Такі зміни обмежують обсяг чинних на сьогодні прав, задекларованих статтею 59 Конституції.

Монополію, тобто обмеження у виборі захисника, хочуть прописати саме в Конституції України – фундаменті, що закріплює права і свободи людини, а також обов’язки державних органів. Це матиме безповоротні наслідки. По-перше, закріплення монополії адвокатів саме у Конституції України – єдиний світовий приклад узаконення монополії недержавної самоврядної організації на рівні Конституції. По-друге, обмеження є неприпустимим, оскільки зміни безпідставно звужують зміст прав громадян на можливість вільного вибору захисника.

Представництво інтересів громадян
Питання про адвокатську монополію є гарячим для правозахисних організацій, які надають безоплатну правову допомогу, в тому числі і вторинну, представляючи інтереси своїх клієнтів в судах.
Під сумнів також ставиться і наявний рівень знань та кваліфікації порівняно із необхідними адвокатам для роботи зі специфічними категоріями населення (наприклад, ВПО, учасники АТО, інваліди, пенсіонери, малозабезпечені та ін.).
З іншого боку, преважна більшість тих, хто міг отримати від правозахисних організацій послугу у вигляді представництва в суді буде позбавлений такої можливості, а через високу вартість послуг адвоката взагалі буде позбавлений доступу до правосуддя в разі необхідності судового супроводу справи.

Представництво юридичних осіб
Уваги заслуговує питання представництва юридичних осіб – підприємств та державних органів. Наразі юридичних осіб – підприємств у судах здебільшого представляють штатні юрисконсульти. Отже, підприємства повинні будуть або посприяти отриманню адвокатського статусу юрисконсультами, або запросити на роботу адвоката. У випадку з державними органами держслужбовець не має права займатися адвокатською діяльністю. З цієї причини єдиним виходом буде винаймати адвокатські компанії через тендери за бюджетний кошт. Така обставина безпосередньо закладає корупційну складову.

Євген Гурницький,
керівник громадської приймальні УГСПЛ,  практикуючий юрист

1 comment (Add your own)

1. wrote:
My developer is trying to convince me to move to .net from PHP.
I have always disliked the idea because of the expenses.

But he's tryiong none the less. I've been using
Movable-type on numerous websites for about a year and am anxious about switching to
another platform. I have heard very good things
about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my wordpress content into it?
Any help would be greatly appreciated!

May 4, 2018 @ 1:36 AM

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.