ПОПРАВКИ ДО РЕГЛАМЕНТУ: VOX POPULI

8 лютого у приміщенні кіровоградського «Прес-клубу реформ» Громадське партнерство «Рада експертів» провела публічну презентацію своїх напрацювань, а саме поправок до регламенту міськради на 2016 рік. Його мають затвердити під час другої сесії 23 лютого.

Представниками «Ради експертів» виступили відомі у Кіровограді громадські активісти: Зоя Лебідь, Дмитро Сінченко та Інга Дуднік. За їхніми словами, рекомендовані поправки наближають регламент до вимог європейського законодавства, забезпечують реальне виконання умов меморандумів про співпрацю із міськрадою, а також підвищують рейтинг прозорості та публічності органів місцевого самоврядування. Одним із ключових питань, наприклад, є забезпечення вільного доступу на засідання ради представників ЗМІ, зокрема, фотографів та операторів. (Із текстом поправок повністю можна ознайомитися за посиланням.)

Також говорилося про перспективи створення сайту петицій до міськради із мінімумом підписів до розгляду 150-250 по області (пропорційно до мінімальних 25 тисяч підписів на сайті петицій до Президента).

Довідка
Громадське партнерство «Рада експертів» — політично не заангажована громадська ініціатива, створена з метою посилення впливу громади на суспільні та політичні процеси у Кіровограді, сприяння відкритої, прозорої підзвітної діяльності органів місцевого самоврядування.

Партнерство існує як мережева децентралізована громадянська платформа, майданчик для координації дій громадських ініціатив, координацією діяльності якої займається «Рада експертів».

Завдання, що вирішує «Рада експертів» полягають у: 1) моніторингу діяльності виконавчого комітету Кіровоградської міської ради, депутатського корпусу Кіровоградської міської ради, міського голови, виконавчих органів Кіровоградської міської ради; 2) аналізі, систематизуванні інформації, напрацюванні рекомендацій і проектів рішень; 3) проведення адвокасі-кампаній щодо впровадження пропонованих змін.

Неофіційним символом пильної роботи «Ради експертів» обрано мікроскоп.

Як зазначила Інга Дуднік, Рада експертів, що налічує зараз 15 активістів, відкрита для співпраці з ініціативними громадянами і вузькими спеціалістами з різних галузей.

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.