ПРОГРАМА DOCUDAYS UA У КІРОВОГРАДІ

19 листопада о 15.00 в Кіровограді, у приміщенні кінозалу ОУНБ ім. Д. І.  Чижевського  відбудеться презентація програми XII-го  Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Партнери фестивалю та організатори показів у Кіровограді — ГО «Територія успіху» та ГО «Флора».

У програмі Мандрівного фестивалю, що триватиме в Кіровограді з 19 листопада до 10 грудня, окрім конкурсних стрічок, будуть представлені фільми-лауреати світових кінофестивалів. За сприяння ГО «Територія успіху» кінострічки із програми фестивалю буде показано у місцях позбавлення волі та для вимушено переміщених осіб.

Кожен показ супроводжуватимуть  тематичні дискусії та обговорення для того, щоб перегляд фільму спонукав аналізувати порушену в ньому проблему та шукати оптимальні шляхи її вирішення на локальному й державному рівнях.


Скрізь Майдан/Maidan Everywhere, Катерина Горностай,  Україна 2015, 36
Стрічка молодої режисерки із Луцька про переживання подій Майдану.
«Хочу не забути цей рік, хочу пам’ятати людей, що були поряд. Рік Майдану, рік під знаком війни і миру».


Медик іде останньою/The Doctor Leaves Last,Світлана Шимко, Угорщина, Україна 2014, 26
Головна героїня — лікарка-волонтерка Таня, що була на передовій впродовж найкривавіших днів Майдану. Після припинення вогню вона лишається в Києві лікувати поранених. Тим часом неоголошена війна з Російською Федерацією починається на сході України. Таня знову мусить їхати на фронт.

 


Викладач англійської/English Teacher, Ніно Орджонікідзе, Вано Арсенішвілi, Грузія 2012, 56’
Молодий вчитель англійської у пошуках пригод отримує завдання – здійснити «мовну революцію» в далекому грузинському селі. Шукаючи нових пригод, молодий вчитель опиняється на передовій великих політичних змін у цій країні. Аби позбутися радянської спадщини та долучитися до західного світу, уряд започатковує проект «захоплення» Грузії англомовними людьми. Схвильований мандрівник сповнений рішучості докласти зусиль у «радикальні зміни» в маленькій пострадянській країні. Проте, коли спадає перша хвиля захвату, він стикається із похмурою дійсністю.

 


Володар/The Ruler, Шалва Шенґелі, Грузія 2014, 53’
Чи потрібно було залишити пам’ятник Сталіну на подвір’ї жіночого монастиря? Головне питання фільму стало причиною конфлікту в маленькому грузинському селі. Монастир, розміщений у Храмі Христа Спасителя VII століття, – з одного боку, та пам’ятник вождеві – з іншого: чи можливе таке співіснування? Як церква стала прихистком для вождя, чиє ім’я пов’язане із боротьбою з релігією? Які ідеологічні конфлікти типові для Грузії ХХІ століття? Автори фільму шукають відповіді на ці питання.

 

Жертвопринесення/A Sacrifice, Тео Гессінг, Великобританія, Індія 2013, 23’
Лхамо Кьяб, тибетський мандрівник, тікає у вигнання до Індії, але таємно повертається до Тибету в символічній мандрівці, щоб привернути увагу до страждань свого народу. У цей же час 130 тибетців вдалися до самоспалення у Тибеті. Фільм розглядає наслідки жертвопринесень, вчинених тибетцями в ім’я свободи.

 


Пост Майдан/Post Maidan, Сергій Андрушко, Україна 2014, 42’

Автори стрічки кілька тижнів стежать за чотирма людьми напередодні президентських виборів в Україні. Усі вони з різних куточків країни – Донецька, Криму, Ірпеня та Києва. Їх об’єднує те, що вони були поранені під час протестних акцій в Україні. Майдан втрачає свою актуальність, а чотири герої фільму намагаються вирішити особисті проблеми та беруть активну участь у громадському житті країни.

 


Притулок/The Shelter, Фернан Мельґар, Швейцарія 2014, 101’

Зима, проведена посеред екстреного притулку для безхатченків у Лозанні. На вході до цього прихованого бункера щоночі розгортається один і той самий драматичний ритуал, який подекуди призводить до сутичок. Завдання сторожів – «сортувати бідняків»: спершу заходять жінки і діти, згодом – чоловіки, якщо лишається вільне місце. Хоча притулок може вмістити 100 людей, лише 50 «обраних» потраплять усередину й отримають гарячий обід і постіль. Інші знають, що ця ніч буде довгою.

 


Точка відліку/Starting Point, Міхал Щесняк, Польща 2014, 25’

Анета «бунтувала по повній» у дев’ятнадцять років й опинилася у в’язниці за вбивство. Дев’ять років потому повсякденне життя приводить її зі стін в’язниці до будинку престарілих. Одна з його мешканок, Гелена, була хворою з раннього дитинства. На її думку, в молодої жінки є все, чого тільки можна бажати. Тож Гелена, чиї знання про світ обмежені «вікнами лікарень і диванами», з жадобою цікавиться життям Анети. На Анету чекає випробування… і Гелена допоможе їй.

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.