ЧИ ВАРТО РИЗИКУВАТИ, ПРОДАЮЧИ ГОЛОС НА ВИБОРАХ?


Вже невдовзі в Україні стартує  передвиборча агітація  до місцевих виборів, що відбудуться  25 жовтня. ГО “Територія успіху” за сприяння Фонду підтримки демократії Посольства США розпочинає просвітницьку кампанію  “Не продай свій голос за гречку”, в рамках якої на нашому сайті з’являтимуться аналітичні та інформаційні матеріали, відбуватимуться акції і флешмоби, моніторинги та ін.

Пропонуємо вашій увазі першу статтю з цього циклу, що присвячена новим ризикам від продажу свого голосу.

Перерваність демократичної традиції, навіть через майже чверть століття після виходу з тоталітарного зирзагу історії, дається взнаки. Українці, які безкровно і безкоштовно свого часу отримали поголовне право і свободу впливати на майбутнє своєї країни досі часто не знають його справжню цінність. Про це свідчить кожнісінька виборча кампанія, коли наші співгромадяни не соромлячись конвертують власне право голосу у хай невелику але цілком матеріальну і негайну вигоду. Не змогли докорінно змінити свідомість виборця ні революція, ні війна. Пересічні громадяни традиційно жваво критикують владу за кризу і  нестабільність, забуваючи, що ще на виборах продали політикам індульгенцію на те, щоб ті надалі діяли лише у власних інтересах і не мали реальних зобов’язань перед людьми.

Голосуючи за того чи іншого кандидата ми не можемо бути певні того як він працюватиме насправді, тому ми видаємо йому кредит довіри. Мовляв, ок, ти обіцяєш зробити на посаді те і те, мені видається ти зміг би це робити, тому ось тобі мій голос, тепер доведи, що я не даремно тобі повірив. Таким чином кандидат навіть після обрання лишається залежним від громади і повинен перед нею звітувати. Але  ця залежність зникає, якщо виборець погоджується авансом розрахуватись з кандидатом. Берете ви грошима, продуктами, асфальтовими доріжками чи дитячими майданчиками не важливо, адже передвиборча благодійність не є демоверсією роботи депутата, а повним і остаточним розрахунком, погоджуючись на який, потім абсолютно безглуздо апелювати до свого обранця. Він не приїде на дільницю, він не гратиметься з вашими зверненнями, він не лобіюватиме інтереси вашої громади, він вам нічого не винен.

Але ж якщо раніше можна було себе переконати, що все це не критично і нічим особливо ви не ризикуєте погоджуючись голосувати за гроші, то в умовах війни така громадянська безвідповідальність є майже самогубством. Адже кандидат може діяти і в інтересах ворога, або просто бути мародером. В такому випадку за 400 чи 600 гривень ви ризикуєте продати таким людям  право привести в ваше місто війну або відправити вас чи ваших рідних в гарячі точки без необхідного забезпечення під командуванням ненадійних командирів.

Не ризикуйте всім, голосуйте свідомо.

Погляди викладені у даних матеріалах не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду СШАSupportedbytheDemocracyGrantsProgramofthe U.S. EmbassyinUkraine. Theviewsoftheauthorsdonotnecessarilyreflecttheofficialpositionofthe U.S. Government.”

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.