ЧИ МАЄ ПРАВО ГРОМАДСЬКІСТЬ НА УЧАСТЬ У МІСЦЕВОМУ САМОВРЯДУВАННІ?

Місцеве самоврядування є формою залучення громадян до участі в управлінні своїми справами, що є здійсненням демократії на місцевому рівні. Та чи забезпечено правове регулювання відносин між членами територіальної громади та органами місцевого самоврядування на рівні сільських, селищної рад Компаніївського району щодо участі громадськості у місцевому самоврядуванні? На це питання вирішила знайти відповідь Компаніївська громадська організація «Взаємодія», реалізуючи проект «Створення осередків громадянської освіти у бібліотеках Компаніївського району».

8 вересня 2015 року відбулося перше засідання експертної групи з аналізу нормативно-правових актів щодо забезпечення участі громадськості у врядуванні, на якому вирішено проаналізувати наступні нормативно-правові акти: Міжнародний пакт ООН про громадянські і політичні права, Європейську хартію місцевого самоврядування, Конституцію України, Закони України: «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про органи самоорганізації населення», «Про звернення громадян», «Про статус депутатів місцевих рад», регуляторні акти сільських, селищної рад щодо правового регулювання участі громадськості у місцевому самоврядуванні.

Мета аналізу: з’ясувати, чи забезпечено правове регулювання участі громадськості Компаніївського району у місцевому самоврядування відповідно нормативно-правової бази України.

Олена Мірхайдарова

Голова ради  ГО “Взаємодія”

Проект «Створення осередків громадянської освіти у бібліотеках Компаніївського району» здійснюється в межах проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за адміністрування ГО «Територія успіху» при підтримці Європейської Комісії.

Погляди викладені у даних матеріалах не обов’язково збігаються з офіційною позицією ГО “Територія успіху”

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.