Підтримка розвитку малого та середнього бізнесу: реальність чи формальність?

Про це говорили сьогодні, 30 травня, у кіровоградському прес-клубі на прес-конференція, присвяченій «Актуалізації проблем малого та середнього бізнесу Кіровоградщини». Її учасники: Олег Хмуренко, начальник юридичної служби Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати, Інга Дуднік, виконавчий директор ГО «Територія успіху», та Юлія Шкурупій, голова Кіровоградського обласного осередку всеукраїнського об’єднання підприємців малого та середнього бізнесу «Фортеця», — презентували спільний план дій.

Під час його реалізації  очікується виявити можливості та загрози для розвитку бізнесу, з’ясувати рівень співпраці між органами місцевого самоврядування та представниками бізнесу області.  В рамках проекту буде проведено опитування для різних категорій підприємців, налагоджено співпрацю із зацікавленими сторонами щодо модернізації формування порядку денного для бізнесу. Також планується створення документу, який міститиме реальні проблеми малого та середнього бізнесу області, пропозиції до їх вирішення та механізми їх впровадження.

"Порівнюючи тексти Програми на 2016-2018 рр. та попередньої, я не помітив особливо творчого підходу чиновників до їхньої розробки, — говорить Олег Хмуренко. — Зокрема не враховувалися рекомендації щодо відсотка фінансової підтримки (поточний становить 0,18% замість рекомендованого 0,5%, – ред.) та можливості залучення коштів потенційних інвесторів.  Тож аналіз бюджетної Програми підтримки малого та середнього бізнесу (МСБ) в області показав, що це скоріше данина моді, ніж відповідь на реальні запити підприємців".


Причиною такої невідповідності, переконані доповідачі, є недосконала інституційна та нормативно-правова основа формування політики МСБ, яка не передбачає обов’язкового залучення бізнес-асоціацій та інституцій, уповноважених представляти інтереси підприємців, до формування політики, зокрема для представлення інтересів та проблем бізнесу під час розробки регіональних програм та прийняття інших рішень, що стосуються МСБ.

"Коли влада вирішує, що потрібно громаді, — це радянський, а не демократичний європейський підхід, — переконана Інга Дуднік. — Малий та середній бізнес на Кіровоградщині є бюджетоутворюючим. Тому дуже важливо подбати про його умови розвитку. Громадська організація "Територія успіху" у проекті виступатиме аналітичним центром. Ми всебічно дослідимо потреби і проблеми представників МСБ, розробимо рекомендації щодо покращення ситуації та вже до ухвалення бюджету на наступний рік плануємо презентувати результати роботи. Вони можуть бути використані органами місцевого самоврядування не лише у профільних програмах, а й для розбудови інфраструктури та вирішення інших дотичних питань".

В рамках проекту вже започатковано створення Кіровоградської коаліції  малого та середнього бізнесу та підписано Меморандум про співпрацю між Кіровоградською регіональною торгово-промисловою палатою, ГО «Територія успіху»,  та Кіровоградським обласним осередком всеукраїнського об’єднання підприємців малого та середнього бізнесу «Фортеця». Коаліція відкрита до приєднання, наголошують організатори і закликають, передусім самих підприємців,  активно впливати на покращення умов власної діяльності.


Також під час прес-конференції було проведене опитування представників ЗМІ щодо їхньої обізнаності із темою підприємництва. Адже про ситуацію на бізнес-ринку області дізнаються із висвітлення у мас-медіа. Під час заходу анонсовано тематичний тренінг для місцевих журналістів, про час і місце проведення якого буде повідомлено згодом.

За додатковою інформацією звертатись за тел..: 050-97-56-917, 066-01-45-766.

Проект підтримано Center for International Private Enterprise (СІРЕ) – американською організацією, діяльність якої спрямована на підтримку підприємців малого та середнього бізнесу в понад 50 країнах світу

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.