Міжбюджетні відносини

7 грудня Верховна рада прийняла бюджет України на 2018 рік, встановивши цим своєрідний рекорд, бо зазвичай державний бюджет приймається аж під Новий рік.

Перший проект бюджету, презентований ще у вересні, включав у себе декілька нововведень здатних серйозно зсунути фінансовий баланс українських міст. По-перше планувалось змінити індекс податкоспроможності (населені пункти не здатні забезпечити себе самі отримують дотацію від держави, а ті хто має надлишок коштів «отримують» реверсну дотацію, тобто гроші в них забирають). Якщо раніше реверсною дотацією забирали 50% надлишкових коштів, то на 2018 цей показник планувалось встановити на рівні 80%. Минулого року у Кропивницького забрали у державний бюджет 23 мільйони гривень.

По-друге, планувалося передати технікуми і коледжі на баланси міських рад, а значить держава перестане давати на них коши і утримання перейде на плечі міської казни. У випадку Кропивницького – це додаткові 20 мільйонів видатків на пустому місці.

Проте, ці зміни у прийнятій редакції державного бюджету відсутні, що зробить 2018 рік черговим профіцитним роком для місцевого самоврядування в Україні.

Що стосується міжбюджетних трансфертів для Кропивницького, то вони залишились фактично без змін. Реверсна дотація складе 40 мільйонів гривень, а розмір освітньої і медичної субвенції становить 253 мільйони і 189 мільйонів гривень відповідно.

Залишається чекати прийняття міського бюджету, який буде орієнтуватися на ці цифри і буде прийнятий десь у кінці грудня.

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.