ПЕРЕВІРИТИ СЕБЕ У СПИСКАХ ВИБОРЦІВ ТА НАПИСАТИ СТАТТЮ ПРО ДЕМОКРАТІЮ ЗАКЛИКАЛИ МОЛОДЬ ТА ЖУРНАЛІСТІВ


7 жовтня у Кіровоградському прес-клубі реформ відбувся регіональний круглий стіл у рамках проекту «Регіональні голоси за демократію». У заході взяли участь представники громадських організацій та молодь міста.

Під час круглого столу було представлено Конкурс інформаційних матеріалів серед журналістів, медіа-активістів і блогерів. Він реалізується у Вінницькій, Житомирській, Запорізькій, Херсонській та Кіровоградській областях за підтримки Інституту з міжнародного співробітництва німецької асоціації народних університетів.

Представниця Інституту з міжнародного співробітництва німецької асоціації народних університетів Анна Опіц  зазначила, що конкурс дуже прозорий і участь у ньому може взяти кожен, хто пише про демократичні процеси, громадянське суспільство, висвітлює роботу  громадських організацій для широкої аудиторії, а також популяризує і поширює інформацію про хороші приклади взаємодії громади, влади та бізнесу.  Єдина вимога –  такий матеріал має бути вже опублікованим або у друкованому виданні, або на сайті,  або на власному блозі, або у вигляді телесюжету.  Відповідно і номінацій чотири: «Аналітична стаття у друкованому виданні», «Аналітична стаття в електронному виданні», «Сюжет у випуску новинпрограма на телебаченні» та «Сюжет у випуску новинпрограма на радіо».

Іншою не менш цікавою темою круглого столу була тема майбутніх виборів. Зокрема, про недоліки у списках виборців говорила Любов Бакаленко – виконавчий директор ВГО «Центру підтримки громадських ініціатив» в Кіровоградській області.  Вона закликала молодь не ігнорувати своє право на голос і зареєструватися у особистому кабінеті виборця на сайті Центральної виборчої комісії у розділі Державний реєстр виборців.

За словами Любов Бакаленко, за новим законодавством перевірити себе у списках виборців можна лише до 19 жовтня. Зробити це можна з 12 жовтня безпосередньо на вашій виборчій дільниці, або через інтернет і отримати відповідь вже на наступний день.

Про ще один цікавий мобільний інтернет-проект розповіла представник Новоукраїнської районної громадської організації «Турбота»  Ольга Гріднєва. Він поки що  в розробці, але вже найближчим часом кожен власник комп’ютера або мобільного планшету зможе зайти у «Помічник виборця», аби дізнатися про свої права як виборця, знайти рекомендації як захистити свій голос, якщо його права було порушено.

На завершення заходу кожен бажаючий зміг висловити свою думку щодо недоліків чинного законодавства про місцеві вибори та особливості виборчого процесу на Кіровоградщині.

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.