КІРОВОГРАДСЬКІ ПРАВОЗАХИСНИКИ РАЗОМ З ОФІСОМ УПОВНОВАЖЕНОГО ВРУ З ПРАВ ЛЮДИНИ ЧЕРЕЗ СУД ЗАХИСТИЛИ ПРАВО НА ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ

Печерський районний суд  м. Києва 23 вересня 2015 погодився з позицією Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини та визнав Директора Департаменту персоналу Національного банку України винним у вчиненні адмін правопорушення (стаття 212-3 КУпАП) за відмову у наданні інформації. (повний текст постанови запосиланням)

У лютому цього року Національний  банк України відмовив ГО «Територія  успіху» у наданні інформації, постанови Правління НБУ №736 від 24 11.2014 “Про окремі питання оплати праці працівників Управління НБУ в Донецькій і Луганській області та внесення змін до їх граничної чисельності»

НБУ Мотивував своє рішення  тим, що запитувана інформація не є публічною. Тим самим у Нацбанку порушили норми Закону України «Про доступ до публічної інформації». Після того правозахисники «Території успіху» звернулися до представника уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської, яка зробила подання на голову НБУ Валерію Гонтарьову з вимогою надати усю необхідну інформацію, але в НБУ знову відмовили. Судова тяганина тривала близько  8 місяців.  В результаті Феміда винесла рішення на користь громадських активістів.

«Це рішення є надзвичайно важливим у судовій практиці. Подібні справи є стратегічними. Тому, що з 2011 року суди в переважній більшості відмовляли у задоволенні подібних позовів про право на отримання публічної інформації. Ми й надалі будемо захищати право на доступ громадськості до офіційних документів.», – розповів юрист громадської приймальні «Територія успіху» Євген Гурницький.

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.