КОЖНЕ ДЕРЕВО ЛІСОПАРКОВОЇ КОШТУЄ 4000 ГРИВЕНЬ. ЧИ СПІЙМАЮТЬ ЛІСОРУБІВ-ПРАВОПОРУШНИКІВ?

Травневі свята в Україні є традиційним періодом для активного відпочинку на природі. На жаль, з кожним роком кількість безпечних для пікніків місць зменшується, через засмічення городянами, викиди промислових відходів, або ж, популярне явище нашого часу, земельний дерибан. Найбільшої шкоди кіровоградським зеленим насадженням завдає саме останній чинник. Особливо за останні роки постраждав кіровоградський Лісопарк. На нашу думку, лише пильність та протести громадських активістів не дозволяють місцевій владі розподіли територію соснового лісу між олігархами дуже тихо та непомітно як це зробили у 2007 році.


Однак, багаторічні дерева зникають не лише через нечесних на руку чиновників. Нещодавній візит до Лісопаркової виявив часткову відсутність дерев, яку можна пояснити лише незаконною вирубкою. Можемо лише здогадуватися, на які потреби використали дорогоцінну деревину багаторічних сосен. Тим паче, що це проблема загальноукраїнська і таке правопорушення тягне за собою штраф у розмірі  від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або ж загрожує арештом на строк до шести місяців, чи обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією добутого (ст.246. КК).


Та щоб дізнатися про відповідальність перед законом далеко йти не треба. За рішенням Кіровоградської обласної ради № 721 від 19 червня 2009 територія Лісопарку має статус заповідника і знищення дерев на цій території тягне за собою штраф у розмірі 4000 грн. Вказівна табличка з цією інформацією висить одразу на під’їзді до лісу і не помітити її важко.

Чи лісоруби зовсім не знають про незаконність  вирубування та прийшли до лісу з іншої сторони, чи це прояв небаченої  зухвалості та неповаги до  закону та природи. На жаль, у цій ситуації можемо робити лише припущення.


No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.