ГРОМАДСЬКІ АКТИВІСТИ З КІРОВГРАДЩИНИ ТЕПЕР ЗНАЮТЬ УСЕ ПРО ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

17 грудня у приміщенні обласної бібліотеки для юнацтва пройшов тренінг «Усе про доступ до публічної інформації», організований ГО «Територія успіху». Серед майже трьох десятків  учасників — громадські діячі, представники громадських  ЗМІ не тільки з Кіровограда, а й із Компаніївки, Світловодська, Олександрії, Малої Виски, Новоукраїнки… Більшість із них мала навики у роботі із запитами до органів влади, та були й такі, що не мали подібного досвіду. Та програма заходу виявилася корисною для кожного.

Тренерами виступили експерти, що мають великий практичний досвід у процесі роботи із запитами на публічну інформацію — Зоя Лебідь, активний громадянин Кіровограда,відома як член таких місцевих громадських організацій, як «Берегиня миру», «Територія успіху» та  «Громадянської мережі «ОПОРА»; Інга Дуднік — виконавчий директор правозахисної ГО «Територія успіху» та Євген Гурницький, координатор громадської приймальні УГСПЛ ГО «Територія успіху».

«Родзинкою» програми став Закон України «Про доступ до публічної інформації», згідно з яким уся інформація про діяльність  органів влади має бути доступною, крім випадків обґрунтованого обмеження у доступі до інформації, що є  конфіденційна, службова чи таємна.  Учасникам покроково розказали, як і до яких структур ефективно сформувати запит, щоб максимально швидко одержати точну відповідь; що робити у разі відмови державних органів надавати інформацію та як оскаржити відмову. Для кращого розуміння особливостей Закону, Євген Гурницький порадив ознайомитися із науково-практичним коментарем до нього.

А щоб теорія загалом краще засвоїлася, її підкріпили практикою, влаштувавши інтерактив. Учасники поділилися на чотири команди, кожні дві з яких отримали два кейси і завдання виступити опонентами одне одного, обґрунтовуючи, згідно ЗУ «Про доступ до публічної інформації», право на розголошення чи ненадання доступу у певній ситуації.

Учасники настільки захопилися процесом потенційного вирішення конкретних питань місцевого значення, обговоренням типових ситуацій, консультаціями у експертів  та обміном власним досвідом, що тренінг, розрахований на дві години, майже удвічі перевищив свою тривалість.
У підсумку було вирішено обов’язково зустрітися знову на інших подібних тренінгах, а також підтримувати зв’язок у соцмережах для обміну досвідом. І це є ознакою досягнення мети тренінгу — збільшенню активності місцевих жителів, створенню важелів впливу на чиновників, бо, як наголосила Інга Дуднік, «чим більше буде критична маса активних людей, які надсилатимуть запити, тим швидше державні органи почнуть працювати, дотримуючись вимог закону».

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.