РАДА ЕКСПЕРТІВ І ДЕПУТАТИ ОБГОВОРИЛИ ПОПРАВКИ ДО ПРОЕКТУ НОВОГО РЕГЛАМЕНТУ

Оприлюднені і окреслені загально кілька днів тому поправки до регламенту Кіровоградської міськради-2016, сьогодні, 10 лютого, обговорили учасники круглого столу “Новий регламент Кіровоградської міської ради. Що потрібно змінити?”. Спікерами виступили представники уже згадуваної Ради експертів. Свої пропозиції могли вносити депутати міськради та журналісти.

Представниками Громадського партнерства “Рада експертів”виступили  громадські діячі Зоя Лебідь, Дмитро Сінченко, Тетяна Коваленко, практикуючий юрист Діана Бондаренко та координатор громадської приймальні УГСПЛ ГО “Територія успіху” Євген Гурницький. Учасників розробки поправок серед депутатів представляв секретар міськради Володимир Смірнов.

Спікери охарактеризували ключові напрямки, яких стосуються пропозиції. А саме:

  • прозорість та відкритість представників влади (шляхом публікації на сайті міськради коротких біографічних даних, декларації та контактної інформації за зразком Європи та вже деяких українських міст);
  • пріоритетність чинного законодавства у пунктах регламенту (особливо оприлюднення винесеного на розгляд рішення за 20 робочих днів до сесії та суперечливі екстрені випадки, передбачені законом);
  • впровадження пропозицій від громадськості шляхом підписання петицій.

Зі змістом викладених поправок можна ознайомитися у порівняльній таблиці.

Суперечливі нюанси, що виникли під час дискусій, будуть обговорюватися найближчим часом. Це засвідчує і резолюція про співпрацю між представниками громадськості та депутатами міськради, підтримана наприкінці зустрічі більшість учасників.

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.