У Кропивницькому школярі вчились протидіяти домашньому насиллю через квест.

Квест на тему протидії домашньому насильству відбувся сьогодні, 13 вересня за участі учнів старших класів гімназії №9 міста Кропивницького. 

6 команд, по 5 осіб в кожній, змагаючись між собою проходили різні станції, розв’язували завдання на кмітливість, знання теми, приміряли на себе різні ролі в рамках творчих імпровізацій.

Захід організовано з ініціативи ГО «Територія успіху».

«Ми ризикнули поєднати здавалося б непоєднуване. Вивчення нової інформації з такої серйозної теми як домашнє насильство з квестом, необхідністю перебігати від станції до станції, виконувати завдання, розгадувати загадки. – розповідає виконавча директорка ГО «Територія успіху» Інга Дудник. – Але з іншого боку, коли мова йде про підлітків, їх важливо зацікавити, захопити, дати можливість пережити якийсь вражаючий досвід і лише тоді можна сподіватись, що нові знання запам’ятаються на довго і в разі необхідності вони вмітимуть ними скористатись».

Насильство є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. Зазвичай, найбільше страждають від насильства жінки, діти та люди похилого віку. Найпоширенішим і найбільш складним для протидії є домашнє насильство.

«Ми часто використовуємо різні нестандартні підходи у подачі навчального матеріалу. І ті ж квести для наших учнів нібито не в новинку. Але різницю між тим коли квест готує педагог чи професійний організатор таких заходів вони відчули відразу, - ділиться враженнями Наталія Дуняшенко, заступник директора з навчально-виховної роботи гімназії. - Їм довелось і пометикувати, і побігати. В них горять очі, вони сповненні азарту, бажання докопатись до розв’язання загадок. Таке поєднання навчання з розвагою, сьогодні показує чудову ефективність для того, щоб підтримувати, а комусь і повертати інтерес до навчання, доносити важливі меседжі, особливо таким уже скептичним до всього старшокласникам»

Розробляли легенду, завдання, а також власне проводили квест фахівці з Quest Agancy.

«Сьогоднішній захід організовано саме за методикою квесту. Учасники проходили етапи, все було подано в ігровій формі, - розповів ведучий квесту Юрій Козачинський, - Для проходження етапів квесту, вони мали проявити згуртованість, вміння комуні кувати і доносити інформацію. Ці всі навички корисні для життя взагалі і для того, щоб знайти вихід з критичної ситуації зокрема».

 

За статистикою, понад 3 мільйони дітей в Україні щороку спостерігають за актами насильства у сім'ї або є їхніми вимушеними учасниками, а майже 70 % жінок піддаються різним формам знущань і принижень. Щорічно близько 1500 жінок, і ця тенденція збільшується за останні три роки, помирають від рук власних чоловіків. Діти скривджених матерів у 6 разів схильніші до суїциду, а 50 % - до зловживань наркотиками. Майже 100 % матерів, які зазнали насильства, народили хворих дітей - переважно з неврозами, заїканням, енурезами, церебральним паралічем, порушенням психіки.

Домашнє насильство в Україні - причина 100 тисяч днів госпіталізації, 30 тисяч звернень до відділів травматології, 40 тисяч викликів лікарів. Водночас, лише 10 % постраждалих звертаються за допомогою. Адже донині багато хто вважає такі стосунки "нормальними".

Закріпити в уявленні школярів думку про те, що будь-яке насильство не може сприйматись як норма, що у вчиненні насильства винене виключно і завжди той, хто його вчиняє також було одим із завдань заходу.

Творче завдання розіграти сценку побутового насильства за ролями, допомогло продіагностувати присутнім в залі вчителям і шкільному психологу, як діти уявляють собі ситуації домашнього насильства, як на їхню думку можуть поводитись члени родини, чим все на їх думку завершується.

Нагадаємо, що з січня 2019 року в Україні діють нові норми законодавства з протидії домашньому насильству. За якими передбачено кримінальну відповідальність за вчинення насильства стосовно членів ордини, можливість отримати судовий припис, що забороняє наближатись кривднику до постраждалих від його дій, а нові засади роботи всіх соціальних та правоохоронних служб з випадками домашнього насильства.

5 comments (Add your own)

1. vdhydearp wrote:
what is a dissertation paper http://dissertationwritingxwgb.com/ - dissertation editing rates dissertation examples dissertation example dissertaion examples

September 19, 2019 @ 11:04 PM

2. vdgtLoorn wrote:
business plan templates http://writebusinessplanrcs.com/ - business plan template how to create a business plan what is a business plan business plan templates

September 20, 2019 @ 5:31 AM

3. dvglDraro wrote:
erectile dysfunction pills http://erectiledysfunctionbjul.com/ - erectile dysfunction drug erection pills medicine for erectile ed meds

September 20, 2019 @ 5:55 AM

4. kiosShita wrote:
ed medication http://impotenceseab.com/ - ed medication erectile erection pills e d

September 20, 2019 @ 10:43 AM

5. Fyvdacush wrote:
dissertation topics http://dissertationservicedhj.com/ - dissertation writing professional dissertation writing dissertation topics custom dissertation writing service

September 20, 2019 @ 2:37 PM

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.