в Україні відзначають Міжнародний день на підтримку жертв тортур.

Сьогодні, 26 червня відзначають Міжнародний день на підтримку жертв тортур.

ГО "Територія успіху" як член коаліції громадських правозахисних організацій «Проти катувань» звертає увагу, що в Україні,і на Кіровоградщині зокрема, рівень тортур і жорстокого поводження в місцях несвободи все ще досить високий.
Під місцем несвободи слід розуміти місце, куди за рішенням судового, адміністративного чи іншого органу поміщається людина і звідки вона не може вийти за своїм рішенням.
Це не тільки в'язниці, слідчі ізолятори або ізолятори тимчасового утримання, але і психіатричні лікарні, неврологічні інтернати, будинки дитини, різні інтернатні заклади - в цілому, 41 тип установ
І чи не в кожному такому закладі є свої проблеми. Мова йде і про прояви жорстокості, і про відсутність гідного ставлення, умов проживання, медичного обслуговування.

Повністю ліквідувати катування та жорстоке поводження в місцях несвободи не вдалося ще жодній країні. Але держава може створити таку систему, при якій кількість таких випадків істотно знизитися.

Ми як правозахисна організація і надалі працюватимемо над імплементацією рекомендацій та рішень міжнародних органів в законодавство та правозастосування.
Надаємо правову допомогу жертвам катування та жорстокого поводження та їхнім в рамках роботи "Громадської приймальні"
Беремо участь у моніторингу катувань та жорстокого поводження в правоохоронних органах, пенітенціарних установах, психіатричних закладах, соціальних закладах, місцях перебування мігрантів та інших місцях несвободи в Україні, як законних, так і створених незаконно, а також державних інституціях, пов’язаних із застосуванням жорстокого поводження.

Головним міжнародним актом в області боротьби з тортурами є Конвенція проти тортур і інших жорстоких, нелюдяних або принижуючих гідність видів знущання і покарання, прийнята Резолюцією 39/46 Генеральної Асамблеї ООН 10 грудня 1984 року. До Конвенції приєдналося вже 127 країн в тому числі і Україна.

Згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду тортури є злочином проти людяності, якщо вони здійснюються в рамках широкомасштабного або систематичного нападу на будь-яких цивільних осіб.
Норми про заборону тортур також включені в Загальну декларацію прав людини (ст. 5), Міжнародний пакт про цивільні і політичні права 1966 року (ст. 7), в конвенціях про захист жертв війни, про боротьбу з геноцидом, апартеїдом, рабством тощо.

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.