“РІВЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ ДО НАСИЛЬСТВА МАЄ БУТИ НУЛЬОВИМ”: ВІДБУЛАСЯ ПОДІУМНА ДИСКУСІЯ НА ТЕМУ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЛЯ

16 березня у приміщенні КДПУ ім. В. Винниченка відбулася подіумна дискусія “Попередження проявів насильства у сім’ї”, до участі у якій були запрошені представники місцевого самоврядування у галузі освіти, охороні прав людини та правопорядку, громадські активісти, студентська молодь. Під час заходу спікери розповіли Сподіваємося, короткий конспект виступів учасників вам дасть відповіді на ваші питання.

 Інга Дуднік, виконавчий директор ГО “Територія успіху”

Інга Дуднік у своєму виступі наголосила, що домашнє насильство не обмежується лише побиттям, тобто фізичними проявами. Крім цього розрізняють також економічне, психічне і сексуальне насильство, не тільки між спадкоємцями першого порядку, як кажуть юристи (батьками і дітьми), а й у випадку розлучення подружжя.

Рівень толерантності до насильства має бути нульовим.
Інга Дуднік

“На жаль, зараз багато вечірніх ток-шоу побудовано на темі насильства у родині, — поділилася Інга Дуднік із майбутніми юристами. — Та якщо дивитися їх не з емоційної точки зору пересічного глядача, але такі програми досить цікаво спостерігати з точки зору правника: можна простежити роботу органів охорони правопорядку, доцільність чи недоцільність дій постраждалих у певній ситуації, прорахувати певні сценарії дій…”

Якщо фізичні травми помітні, то економічне насилля розпізнати важче, але все ж можливо за непрямими ознаками: рівень економічного забезпечення сім’ї, наявність явної переваги у фінансовій забезпеченості одного члена родини над іншим, незабезпечення належних умов проживання дітей чи хворих членів родини (наприклад, обмеження  у санітарних умовах, неповноцінне харчування, немає доступу до ліків тощо). Наостанок Інга Дуднік зауважила, що юрист має бути завжди трохи психологом, а також порекомендувала студентам пройти практичну правову школу у громадській приймальні УГПЛ ГО “Територія успіху”.

Про насильство в сім’ї не можна просто поговорити і забути, адже, за статистикою, часто воно призводить до злочинів на побутовому ґрунті.
Юлія Рибальченко

Віктор Жученя, регіональний представник уповноваженого ВРУ з прав людини

На Уповноваженого ВРУ з прав людини (Омбудсмана) покладається обов’язок слідкувати за дотриманням прав людини в Україні. У цьому йому допомагає Інститут регіональних кандидатів — представник. наділений повноваженнями Омбудсмана. Права людини оточують її у будь-яких сферах діяльності чи  соціальної взаємодії. Та знаючи про свої права, варто пам’ятати про права людини поруч із тобою, порушення. Регіональними представниками Омбудсмана регулярно проводяться моніторинги стану дотримання прав людей, в тому числі у закритих установах (військових частинах, виправних закладах), прийом громадян та консультації з питань порушення їхніх  прав. Звертатися можна також на сайт Уповноваженого з прав людини.

Юлія Рибальченко, старший інспектор Кіровоградського відділу поліції, майор поліції

Підвищувати моральний рівень населення найголовніша мета поліції — попередити прояв насильства чи злочин. Тому значну увагу працівники органів приділять превентивним (роз’яснювальним) роботам.

Словами статистики, з початку 2016 року зареєстровано близько ста випадків насильства у сім’ї, більшість випадків скоєно чоловіками. Існує тенденція до “молодшання” насильників в області. Юлія Вікторівна пояснює це занепадом суспільної моралі, зокрема, неповагою до старших поколіннями нащадків.

Марина Пустовойт, начальник відділу сім’ї та оздоровлення дітей Департаменту соціального захисту населення Кіровоградської ОДА

2002 р. було прийнято ЗУ “Про попередження насильства в сім’ї”, на основі якого було прийнято постанову КабМіну та інструкцію співпраці на регіональному рівні всіх структур у запобіганні проявів домашнього насильства. Тобто вам зможуть допомогти: Департамент соціального захисту населення ОДА, Служба у справах дітей, Обласний та районні центри соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, Управління охорони здоров’я, Управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА ( із представництвом на місцях, включаючи заклади освіти), відділи Національної поліції України.

Також Марина Едуардівна порадила переглянути короткометражний документальний фільм “Жінки, яких б’ють”:  він є яскравою ілюстрацією нехтування питання попередження насильства.

Важливим етапом роботи департаменту є розповсюдження інформації про способи розпізнавання насильства у сім’ї та гарячі лінії відповідних структур, до яких можна звернутися у випадках насильства.

Номер безкоштовної національної гарячої лінії з попередження домашнього насильства 0-800-500-335 (з мобільного) або (094) 93 89 087 та (0522) 27 70 87.

7 comments (Add your own)

1. Eyeecord wrote:
buy kamagra

July 11, 2019 @ 8:26 PM

2. Eyeecord wrote:
kamagra oral jelly usa

July 17, 2019 @ 7:12 AM

3. Denecord wrote:
buy kamagra online

July 19, 2019 @ 5:05 AM

4. Jasonecord wrote:
kamagra

July 19, 2019 @ 11:21 AM

5. Eyeecord wrote:
[url=https://kamagra50.com/]kamagra[/url]

July 20, 2019 @ 6:08 PM

6. Denecord wrote:
[url=https://kamagra50.com/]kamagra 100mg[/url]

July 22, 2019 @ 8:18 AM

7. Jasonecord wrote:
[url=https://kamagra50.com/]kamagra 50 mg[/url]

July 22, 2019 @ 8:39 PM

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.