ВАГОМІ РЕЗУЛЬТАТИ ПРОЕКТУ ГРАНТЕРІВ

БО “БФ “Берегиня миру”, одна з організацій-грантерів ГО “Територія успіху”, під час прес-конференції відзвітувала про результати проекту “Громада міста за прозорі місцеві бюджети”, у рамках якого проводився моніторинг ефективності реалізації бюджету дошкільної та шкільної освіти.

За словами очільниці організації, Юлії Шкурупій, проект розпочався у вересні, але ідеї щодо його реалізації існували давно. головним чином намагалися розібратися у системі фінансування закладів освіти Кіровограда: розподілі коштів місцевих бюджетів, необхідності щомісячних внесків у фонди школи та класу, як розподіляються кошти з бюджету між школами (у тому числі на ремонт і технічне оснащення), скільки витрачається на харчування дітей у школах і дитсадках та чи задоволені батьки якістю харчування (у тому числі, організація взяла участь у спостереженні за процесом тендерних закупівель).

Одним із досліджуваних напрямків був вільний доступ до інформації про бюджетування сфери освіти та звітування на сайтах міськради, управління освіти і самих шкіл. Окрім того, що потрібну інформацію на сайтах важко знайти, часто вона просто неактуальна. У випадку моніторингу інформації щодо харчування, більшість шкіл надали неповну інформацію, а деякі запит проігнорували зовсім, що є порушенням ЗУ “Про доступ до публічної інформації”. При цьому, за результатами опитування, 95% батьків наполягають на звітуванні шкіл про витрати бюджетів.

З метою подальшого розвитку співпраці активістів серед батьків із органами місцевого самоврядування, створено ініціативну групу для формування Батьківської ради при Управлінні освіти. Заповненуанкету для прийняття в Батьківську раду можна подавати  до Управління освіти у Кіровоградській області (вул. В. Перспективна, 41, каб. 209) до 29 квітня.

 

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.