Сьогодні світ відзначає День прав людини.

Сьогодні, 10 грудня, в усьому світі відзначають День прав людини, що знаменуює річницю ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини в 1948 році. 

ГО "Територія успіху" в першу чергу є правозахисною організацією, тож для нас цей день особливо важливий. Пр ойого значення розповідає виконавча директорка нашої організації Інга Дуднік

"70 років тому ООН ухвалила Декларацію прав людини. Вже достатньо часу пройшло, щоб ми усвідомили, що права людини не залежать від виконання нею покладених обов'язків.


В українському суспільстві існує думка, що права даються як винагорода за виконання обов’язків, що якщо на одному важелі знаходяться права, то на іншому мають бути обов’язки. 

Але це патерналістичні підходи – так дуже вигідно для себе трактують права людини в авторитарних та диктаторських системах влади. Насправді ж права однієї людини можуть бути обмежені і обмежуються тільки правом іншої людини. Права людини – це комплекс природних і непорушних свобод і юридичних можливостей, обумовлених фактом існування людини в цивілізованому суспільстві. 

Держава, як носій обов’язків , має забезпечити умови для реалізації прав. У 1948 р. всесвітня Організація Об'єднаних Націй ухвалила Загальну декларацію прав людини. Проголошені права людини включають, зокрема, можливість розвивати і використовувати свої людські й моральні якості, інтелект, таланти для задоволення духовних й інших інтересів і потреб. 

Декларація складається з 30 статей, які лягли в основу наступних міжнародних договорів, у регіональних документах по правах людини, національні конституції та інші закони. Міжнародний законопроект з прав людини складається з Всесвітньої Декларації Прав Людини, Міжнародного Пакту про економічні, соціальні і культурні права і Міжнародний пакт про громадянські і політичні права та двох факультативних протоколів до неї. У 1966 році Генеральна Асамблея прийняла два докладних договори, які завершують Міжнародний законопроект про права людини. В 1976 році, після того як договори були ратифіковані достатнім числом окремих націй, законопроект набув статусу міжнародного права."


1 comment (Add your own)

1. Akeksei wrote:
___123___Сьогодні світ відзначає День прав людини. | watchdog-kr.com.ua___123___ . InterpultStudio

January 4, 2019 @ 8:08 AM

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.