Бюджет 2018. Кропивницький.

«Не існує державних коштів, є гроші платників податків»

Ми не як не позбудемось ганебної традиції вирішувати без головних гравців – мешканців міста як наповнювати бюджет і на що його витрачати. Про громадські обговорення бюджету в Кропивницькому міська влада поки не хоче чути. Є , звичайно, сподівання, що формування бюджету на 2019 рік відбудеться за іншими правилами. Але…

Проблеми участі містян в бюджетному процесі не обмежується тільки відсутністю обговорення. На сьогодні на офіційному сайті міської ради м. Кропивницький відсутні річні плани закупівель на 2018 рік ( не сформували ще?), звіти за виконання бюджетних програм у вільному доступі не знайти, титульні списки капітальних видатків – не оприлюднені. Це тільки не велика частка інформації, яка має бути розміщена органами місцевого самоврядування у вільному доступі, але про це «забули». Тобто наша з вами задача наповнити бюджет, а вже як і хто має розпорядитись ним – то, вже не наша справа. Взагалі вся інформація , яка стосується витрачання бюджетних коштів, має бути не просто оприлюднена на сайті органу місцевого самоврядування, але й бути подана в такій формі, яка зрозуміла людина з будь якою освітою та досвідом, а не тільки фахівцям.

Протягом І півріччя 2018 року в бюджет міста вносили зміни 5 раз, але знайти актуальний бюджет , з усіма змінами, у відкритому доступі – не можливо. Інформація про виконання бюджету за І квартал та І півріччя розміщені на сайті. Ці звіти не розглядали ані на засіданні виконкому, ані на сесії міської ради.

Тож виникає питання – хто все ж таки контролює виконання бюджету?

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.