Кропивницький став одним з міст у якому не проводилося громадське обговорення бюджету.

Світовою практикою найрозвинутіших країн останні щонайменше 20 років є максимізація залучення громадян у процеси прийняття рішень. І нехай більшість населення не користується цією можливістю, активістська меншість там здатна впливати на дії влади і давно змушує рахуватись з собою.

В Україні теж реалізовуються модні тенденції, наприклад більшість міст за останній рік ввели так звані «громадські бюджети», в яких кожен охочий може подати ідею проекту і при її популярності цю ідею втілять за рахунок міської казни.

Проте сам бюджетний процес в Україні, попри купу паперових вимог з дотримання прозорості, залишається кулуарним. І якщо виставляти вже прийняті документи на сайтах владних органів вже навчилися (у Кропивницькому, в Україні теж ще не всюди), то з громадськими обговореннями справа гірша. В Україні можна побачити два їх формати: обговорення з громадськістю і експертами стосовно можливих змін у проект бюджету, та презентації, коли бюджетні комісії хоча би роблять слайди і перед об’єктивами камер розповідають що і чому вони роблять з бюджетом. Часто, навіть якщо такі консультації і проводилися, то лише на папері, і ані їх підсумки, ані новин про цей захід ніде не знайти. Такі «потьомкінські села» можливо ще гірші, аніж просто відсутність обговорення, бо вони вбивають довіру до самого формату.

На жаль, у Кропивницькому громадського обговорення у жодному форматі не відбулося. А якщо і було, то згадок про цього у публічному просторі, на сайті міської ради чи у Гуглі просто немає. Як каже старий анекдот «ну що ж, є ті кому ще гірше», проте це не привід залишати систему закритою від зайвих очей і перебувати на дні рейтингів всіляких прозорості, які обов’язково враховуватимуть такі речі.

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.