ЧИ ЗРУЙНОВАНО ВЕРТИКАЛЬ ВЛАДИ?

23 лютого 2014 року Кіровоградська обласна рада, наслідуючи приклад багатьох обласних рад України, своїм рішенням № 598 відкликала повноваження делеговані Кіровоградській обласній державній адміністрації. Відповідно до  ст. 44 Закону України «Про місцеве самоврядування» обласна рада делегувала повноважень аж із 24 пунктів. Але формулювання в законі дуже розмиті та не точні. Тож начебто  це й великий список, а насправді всі їх можна звести до декількох пунктів: ОДА не може готувати та вносити на розгляд сесії тексти нормативно – правових актів, змін до них, здійснювати певну фінансову діяльність, обмежується право на розпорядження землею, не може організовувати ліквідацію наслідків природних та техногенних катастроф.

Одночасно, відповідно  до ст. 13  ЗУ «Про місцеві державні адміністрації» обласна державна адміністрація вирішує 10 питань, а саме:  розпорядження бюджетом, фінансами,  управління   майном,   приватизації,  сприяння  розвитку підприємництва  та  здійснення  державної регуляторної політики, використання землі, природних ресурсів, зовнішньоекономічної діяльності.

Тож рішення про позбавлення повноважень обласних державних адміністрації лежить в політичній площині.

Тому прийде новий губернатор і запрацює вертикаль влади як і працювала. Чи варто сподіватись, що ця вертикаль буде працювати на користь громади? Чи все ж так буде виконувати завдання , які перед нею поставить Київ? Питання  риторичні.

Для того, щоб  дійсно території стали більш незалежними та підзвітними громади, з одного боку потрібна суттєва децентралізація органів влади та самостійність бюджетів.  Саме тоді керівники всіх рівнів і сама громада буде зацікавлена в розвитку своєї території, залучення інвестиції і не допущення фінансового розбалансування території, як це відбувається зараз. Потрібно, щоб підприємства сплачувати податки за місцем фактичного його розміщення, а не за розміщенням центральних офісів, як це відбувається зараз. Такими чином ми забезпечимо фінансову незалежність території.

А з іншого боку, громада має бути готовою контролювати діяльність органів влади всіх рівнів, чиновників та депутатів, вимагати систематичного звітування, проведення відкритих торгів та тендерів.

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.