ПЕРСОНАЛЬНІ ДАНІ МОЖНА ЗАХИСТИТИ ЗМІНИВШИ ВИБОРЧЕ ЗАКОНОДАВСТВО

1 липня у Києві відбувся круглий стіл «Захист персональних даних у виборчому процесі», ініційований Кіровоградською громадською організацією «Територія Успіху». До обговорення проблемних питань у складанні списків виборців та роботі з персональними даними долучились понад 40 громадських активістів з усієї України.

Швидше за все, найближчим часом на Україну чекають позачергові вибори до Верховної ради та місцевих рад. Тому громадськість заздалегідь почала обговорення, з метою покращити захисту персональних даних громадян. У березні 2014 року були внесені останні зміни в ЗУ «Про вибори Президента України». Але, вони жодним чином не торкнулись приведення у відповідність норм закону до вимог Конвенції про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних» та ЗУ «Про захист персональних даних» .

 «Наша громадська організація почала займатись цим питанням майже від того часу, як цей закон був прийнятий і стали вивчати як держслужбовці ставляться до цього питання. Цього разу ми обговорили більш конкретні питання, що стосуються саме виборчого процесу» – пояснює мету заходу Інга Дуднік, керівник ГО «Територія Успіху».

У рамках заходу обговорили питання захисту персональних даних у виборчому процесі: теоретичний і практичний аспект, міжнародних досвід у цій сфері, проблемні аспекти виборчого законодавства щодо захисту персональних даних, представили звіт за результатами дослідження проблеми захисту персональних даних у виборчому процесі.

Загалом громадські активісти наголошували на тому, що аби убезпечити персональні данні необхідно якісно упорядкувати списки виборців у електронному вигляді, а можливо і уніфікувати списки, аби зробити універсальну базу даних, яку б використовували різноманітні державні установи. Можливо, кроком до особистої безпеки даних стало б введення біометричних паспортів, або введення додатково можливості електронного голосування, використовуючи досвід інших країн. Вагомим на даному етапі є і підготовка працівників ДВК, які часом допускають порушення, через саме незнання закону.

Активісти відзначать низку змін, які доцільно було б ввести у виборче законодавство, зокрема ключові з них представили у інфографіці, решта ж будуть опрацьовані додатково. Основне ж, вважають представники громадськості, не зупинятись лише на обговорення, а активно вносити пропозиції на опрацювання законотворців і правозахисників.

За коментарями, детальною інформацією та текстом звіту звертатись до Інги Дуднік 0509756917

Захід пройшов в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.”

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.