УЧАСТЬ В ТРЕНІНГОВОМУ КУРСІ: ВПРОВАДЖЕННЯ ГЕНДЕРНОГО ПІДХОДУ


І так, я отримала своє перше відрядження і от думаю, які ж з тих емоцій описати.  Мої враження. Взагалі я в Києві була пару разів і на мене весь час давив він. В нього швидкий темп життя, він надто великий, всі люди замкнуті в собі – навушники, книга і всі їдуть кудись в метро. Так от в Київ я доїхала непогано, не заблукала в метро але замерзла. Здзвонившись з організаторами я заселилась в готель і чекала на початок першого дня тренінгу. До речі, основна тема тренінгу – Впровадження гендерного підходу: нові можливості для журналістики. Для довідки: гендер  це соціально-біологічна характеристика, через яку визначаються поняття «чоловік» і «жінка»[1], психосоціальні, соціокультурні ролі чоловіка і жінки як особистостей, на відміну від статі, яка позначає біологічні відмінності[2], цілісна психічна репрезентація статі, сповнена неповторним динамічним глибинним, когнітивним та поведінковим поняттям жіночого та чоловічого, здобута індивідом у результаті набуття індивідуального ґендерного досвіду (http://uk.wikipedia.org/wiki/%D2%90%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%80).

Тренінг тривав два дні -1 і 2 жовтня, тож я так і опишу, що відбувалось в перший день і що другого.


1 жовтня Відкриті очі

Відкриття і вітальні слова організаторів мене підбадьорили. Дуже сподобалась промова Тетяни Медун, національного спеціаліста проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Я взагалі давно знала про цю круту організацію і ніколи б не подумала, що буду брати участь в одному з її заходів. Так, в цей день ми багато чого проговорили, познайомились, провели масу завдань і вправ і найбільш запам’ятались аналізи матеріалів за гендерним підходом та за журналістськими стандартами.


2 жовтня Очі бачать більше ніж…

Головне в цьому дні – презентація творчого завдання, а саме аналіз власного чи будь якого матеріалу за гендерним підходом та стандартами. Звичайно кожен аналізував по своєму, адже, серед учасників були, як теоретики так і практики: викладачі, журналісти, студенти, представники організацій. Але  їхня думка та точка зору була важливою для мене. Вони поділились своїм досвідом, а я як молодий працівник громадської організації впитала в себе, як губка всю інформацію. Тож другий день тренінгу відкрив мені очі на очевидні речі в житті, новинах, журналістських матеріалах саме з гендерного підходу.


Отже, коли я була студенткою я мала час на безліч тренінгів та заходів, які б розширили межі моїх знань про журналістику, а саме практичні моменти для початківців. І я їх проґавила, звичайно, була на деяких, однак не на всіх. А тепер коли я вже працюю взяти участь в таких тренінгах стало набагато легше. Це корисно для здоров’я, адже, ти не сидиш на місці, а подорожуєш і інформаційно насичено провести два чи три дні в колі професіоналів.


Марина Кісільова

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.