ЧОМУ МЕР БРЕШЕ?

Якщо ми прагнемо отримати від найманих менеджерів у місцевому самоврядуванні чесної та прозорої роботи,  то відкритість влади перед своїми виборцями є вимогою номер один. Не зважаючи на це посадовці  продовжують працювати по старому принципу «таємної канцелярії», і не дають змогу знайомитись з результатами їх роботи, позбавляють громаду можливості брати участь в процесі прийняття рішень.

18.12.2014 року Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом за позовом Громадської організації «Територія успіху» було визнано протиправними дії Кіровоградського міського голови Саінсуса О. Д. та секретаря Кіровоградської міської ради Марковського І.І., які відмовились надати публічну інформацію. На разі йде процес ініціювання притягнення до відповідальності правопорушників.

Свого часу у Кіровограді проводили транспортну реформу і ГО «Територія успіху» попросила очільників міста надати висновки комісії щодо розслідування ситуації, яка склалась на ринку транспортних послуг. У відповідь міський голова Кіровограда відмовився надати інформацію зазначивши, що вона є службовою. Далі Ленінський районний суд міста Кіровограда незаконним рішенням відмовив визнати такі дії протиправними.

В процесі очікування апеляції, правозахисна громадська організація «Територія успіху» застосувавши всі законні механізми отримала необхідну інформацію від міської влади.

Під час апеляційного розгляду справи колегія суддів була здивована позицією мера, який після відмови надати так звану «службову інформацію» фактично її надав правозахисній організації, але незважаючи на це продовжував заперечувати, що висновки комісії є публічним документом, який можна оприлюднювати.

Постає питання чому міська влада Кіровограда бреше? Чому міська влада суперечить сама собі та вчиняє протиправні дії?

Якщо бажання громади міста знати суспільно важливу інформацію суперечить інтересам певних посадових осіб та їх бізнес оточенню, то останні мають розуміти, що їх місце вже  в історії.

Визнання протиправними дій секретаря Кіровоградської міської ради та міського голови Кіровограда щодо приховування інформації від населення, має стати уроком для тих кого ми обрали відстоювати наші інтереси у високих кабінетах та належною оцінкою їх діяльності.

Євген Гурницький

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.