КІРОВОГРАДЦІ РОЗКРИТИКУВАЛИ КОНЦЕПЦІЮ ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ

За офіційною концепцію, яку виносили на громадське обговорення 9 квітня 2015, вулиці нашого міста отримають історичні або нейтральні назви. За словами автора Миколи Тупчієнко, такого роду підхід зветься музейно-історичним та дозволить зберегти топонімічну історію міста, а також попередити ще одну політизацію. У документі запропоновано 20 критеріїв для обрання назви та комплексну систему оцінки обраних варіантів. З їхнім переліком можете ознайомитись на офіційній сторінці міської ради.

Однак, деякі перелічені критерії викликали обурення серед присутніх громадян. Однією з них є заява пана Тупчієнко про критерій перевірки часом. Згідно цього критерію кожна подія чи особа, яка заслуговує увіковічення на мапі міста, повинна чекати цієї події мінімум 10 років. З цим твердженням не погодились присутні друзі та родичі загиблих учасників АТО, оскільки подвиг загиблих військових вже має велике значення для міста та країни. Варто зазначити, що цей критерій встигли  порушили декілька разів і міська влада вже вшанувала декількох загиблих українських героїв.

У той же час, один з членів топонімічної комісії зазначив, що для обрання найкращої назви варто врахувати лише чотири критерії: відповідність українському правопису, історичне підґрунтя, утвердження принципів патріотизму та державотворення, а також додержання курсу на декомунізацію країни. На його думку, назви на мапі нашого міста повинні відповідати цінностям патріотизму, гуманізму та державотворення.

Присутні захисники комунізму у продовж усієї зустрічі наполягали на збережені радянських назв, адже за часів «советів» промисловість Кіровоградщини процвітала. При цьому завзяті пенсіонери забули про вчинені радянською владою жорстоких злочинів проти людяності, які були визнані світовим товариством та українською владою як геноцид.

То ж після більш ніж 2-х годинного обговорення концепцію було вирішено відправити на доопрацювання, щоб врахувати усі заслухані пропозиції та виправити недоліки.

З приводу економічних витрат, голова топонімічної зазначив, що за проектом перейменувань, усі фінансові витрати зводяться до виготовлення табличок, що не є занадто дорого вартісною справою.

Сподіватимемось, що доопрацювання будуть введені найближчим часом і вже скоро майже кожна вулиця міста не нагадуватиме про важкі часи жорстокого тоталітаризму.

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.