У КІРОВОГРАДІ «КВАРТИРНЕ ПИТАННЯ» ЗРУЙНУВАЛО РОДИНУ: БАБУСЯ МОЖЕ ОПИНИТИСЬ НА ВУЛИЦІ

Громадська приймальня ГО “Територія успіху” продовжує допомагати громадянам України.

Цього  разу до нас звернулася Лідія Жосан. Сестра її покійного чоловіка через суд намагається виселити жінку з дому.


Історія розпочалася у 2005 році, коли бездітна, на той момент 77- річна Щерба Любов Артемівна, переписала квартиру на племінника, Жосан Валерія Степановича. А у 2007 році тітка, за словами рідних, вийшла з дому і не повернулась. Пізніше її знайшли вдома у племінниці – рідної сестри Валерія – Одарченко та Зінаїди Степанівни. Тут Любов Артемівна перебувала недовго, оскільки того ж року племінниця відвезла жінку у психоневрологічний диспансер, в якому вона через три роки та померла.

З того ж 2007 року розпочалася судова тяганини між родинами рідного брата та сестри. Спочатку Зінаїда Одарченко заявила в міліцію, що її брат побив і вигнав з дому рідну тітку . Факти не підтвердилися і у порушенні кримінального провадження було відмовлено. Відразу після цього Одарченко звернулась до суду з позовом про визнання Любові Щерби недієздатною і призначення своєї опіки над нею. Окрім того, жінка зажадала визнати договір дарування квартири брату – недійсним.

Після тривалої судової тяганини, перші два клопотання суд задовольнив, проте квартира ще лишалася братові. Окрім того, Валерій Жосан подав апеляційну скаргу на рішення суду.

У 2009 році касаційний суд залишив в силі більшість рішень судів нижчої інстанції і бабусю визнали недієздатною та призначили опікуном Зінаїду Одарченко. У визнанні договору дарування недійсним знову було відмовлено.

Підприємлива племінниця знов подала до суду – цього разу з вимогою визнати тітку недієздатною з 2005 року та визнати договір дарування недійсним. У серпні 2014 року касаційний суд визнав договір дарування недійсним.

Основним аргументом для суду стала медична картка, на першій сторінці якої було зазначено, що Любов Щерба проходила огляд у психіатра до 2005 року. На наступних сторінках вже йшлося про госпіталізацію та лікування у 2007 році. Саме цей документ став підставою для відкриття кримінального провадження про підробку документів, яке було розпочато у вересні 2014 року.

На цей момент судовими справами вже займалася Лідія Жосан, дружина Валерія, адже після тривалої судової тяганини її чоловік помер. І сьогодні саме цій жінці загрожує виселення з квартири, яку колись подарувала чоловікова тітка. Справа про виселення знаходиться у Кіровському районному суді міста Кіровограда, суддя Людмила Кулінка.

На 24 квітня призначено, ймовірно, останнє судове засідання у справі. Схоже на те, що на рішення суду не вплине наявність досудового розслідування у кримінальному провадженні № 2014120020008166 про підробку документів(медичної картки, головного доказу). «В ході досудового розслідування встановлено, що в грудні 2007 року Одарченко Зінаїда Степанівна підробила документи, а саме довідку про недієздатність Щерби Любові Артемівни», – йдеться у довідці виданій слідчим УМВС України у Кіровоградській області. Саме на підставі цієї довідки жінку було визнано недієздатною, а договір дарування – недійсним.

Досудове розслідування слідчим Калінько В. С. триває вже пів року – з 30 вересня , але з тих чи інших причин постійно затягується (читачі «Гречки» неодноразово мали змогу читати матеріали про випадки затягування розслідування кримінальних проваджень цією слідчою, – авт.). На даний момент і до травня слідча знаходиться у відпустці. Після тривалих «походів» Лідії Жосан в прокуратуру, слідче управління міліції і навіть СБУ, у Калінько справу забрали та передали іншому слідчому – Короговській К.М.

Допомогти Лідії Жосан намагаються юристи громадської організації «Територія успіху».

«Справа потрапила до нас лише тиждень тому і серйозно вплинути на процес складно. Виселення можна уникнути лише в тому випадку, якщо справа про підробку документів від слідчих потрапить до суду», – говорить юрист-консультант громадської організації Альона Бондар.

Тепер саме від оперативності слідчої Короговської залежить те чи опиниться 73 – річна Лідія Жосан на вулиці. Йти старенькій у Кіровограді нікуди, будинок в селі, в якому проживали колись з чоловіком, давно проданий, а судові тяжби, які тривають вже багато років зруйнували не тільки родину, а й здоров’я жінки…

Джерело: інформаційний портал “Гречка”.

Якщо у Вас є проблема і Ви потребуєте безоплатної допомоги від кваліфікованого юриста звертайтесь до громадської приймальні ГО “Територія успіху” вул.Єгорова, 40 каб.213 або за телефоном (0522) 27-93-27.

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.