ВІДБУВСЯ ТРЕНІНГ З ОСНОВ ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ ДЛЯ ПРЕДСТАВНИКІВ НГО

Сьогодні, 18 травня, представники організацій-грантерів ГО “Територія успіху” та місцевих НУО зібралися для спілкування про… спілкування. Тренер  — педагог, вчитель української мови за покликанням,  викладач кіровоградської школи № 17 Наталя Філіппова. Програма насичена цікавими ігровими діалогами, у ході яких учасники самі виявляли риси і навички успішного оратора. Найцікавіші та найважливіші деталі — у нашому стрімі.

Ознаки ефективного спілкування
Користуючись власним комунікативним досвідом, учасники зійшлися на переліку ключових якостей успішного оратора:

  • впевненість;
  • неконфліктність;
  • відсутність страху перед аудиторією;
  • ввічливість;
  • володіння матеріалом;
  • привітність;
  • вміння зацікавити;
  • повага до співрозмовника;
  • багатий словниковий запас.

“Чисто жіноча вправа”
Називається “Плітки” і нагадує “зіпсований телефон”: частина учасників виходить із кімнати, троє залишаються. Одному із трьох показують картину, просять уважно розглянути її і описати першому з тих, хто повернеться в кімнату. Далі цей учасник переказує почуте наступному, хто повернеться в аудиторію — і так по ланцюжку, доки не зайдуть двоє учасників: вони теж слухають “вільний переказ”, після чого намагаються зобразити почуте на ватмані.

Ось вигляд пліток (зліва) порівняно з оригіналом інформаційного повідомлення (справа):

     

Двоє  учасників, які спочатку залишилися у кімнаті, спостерігають процес “перекручування” повністю і намагаються виявити, чому те, що побачив. Головними причинами, на їхню думку, такого спотворення інформації є емоційність, брак запам’ятованого фактажу  та невміння слухати співрозмовника. До  речі, пісня Джамали “1944” під час Євробачення і як її представляли під час трансляцій на російських каналах — приклад такого перекручування.

Далі учасники спробували відтворити якісну комунікацю без допомоги слів. Гра у “землян” та “інопланетян” довела, наскільки важливо мати уявлення про традиції і культуру співрозмовника та вміти уважно слухати умови  гри.


 Універсальні правила спілкування
1) Довіряйте тим, із ким спілкуєтеся.
2) Поважайте того, із ким спілкуєтеся.
3) Спілкуючись із людиною, роби це якнайкраще.


Еталонного мовлення немає, на думку одного з найвідоміших сучасних викладачів української мови та оратора Олександра Авраменка. Проте наблизитися до зразка учасники тренінгу спробували у другій частині заходу, під час пошуку порад для подолання перешкод ефективної комунікації та аналізу, мабуть, найвідомішої промови сучасності — виступу Стіва Джобса перед випускниками Стенфорда.

“Слухайте людей, які вміють говорити! Слухайте, переймайте досвід і пам’ятайте про те. що ви теж унікальна креативна людина, якій є що показати і чим поділитися!” — порадила тренер наостанок. Одна зустріч не навчить, але це крок до самовдосконалення кожної з учасниць, переконана п. Наталя.

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.